Krievija spēj saražot artilērijas lādiņus trīs reizes lielākā skaitā nekā Ukrainas sabiedrotie, turklāt par četras reizes zemāku vienas vienības pašizmaksu, vēsta telekanāls "Sky News", atsaucoties uz konsultāciju firmas "Bain & Company" sniegto informāciju.

Reklāma

Šī kompānija izpēti veica, izmantojot publiski pieejamo informāciju par Ukrainai un Krievijai tik nepieciešamo bruņojumu. "Bain & Company" noskaidroja, ka Krievija šogad spēs saražot vai modernizēt 4,5 miljonus artilērijas lādiņu, savukārt ASV un Eiropa kopā saražos un modernizēs 1,3 miljonus lādiņu. 

Viena NATO standarta 155 milimetru lādiņa ražošanas izmaksas sasniedz 4000 ASV dolāru, lai arī valstu starpā ir vērojamas lielas atšķirības. Savukārt viena Krievijas bruņoto spēku izmantotā 152 milimetru lādiņa pašizmaksa ir apmēram 1000 dolāri, vēsta "Sky News".

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.