ASV kosmosa aģentūra NASA publiskojusi apstrādātas pagājušā gada decembra fotogrāfijas, kas izdarītas ar orbitālo teleskopu "Hubble" un apliecina, ka kopā ar Eiropas Kosmosa aģentūru eksperimentālā kārtā veiktais mēģinājums kontrolēti izmainīt asteroīda orbītu bijis veiksmīgs.

Reklāma

2022. gada 26. septembrī NASA misijas gaitā asteroīdā Dimorfā tika ietriekts īpaši radītais kosmiskais aparāts DART. Sadursme notika 11 miljonu kilometru attālumā no Zemes. Tagad saņemtie foto apliecina, ka no trajektorijas novirzītais un "notriektais" Dimorfs pēc sadursmes sācis sadalīties vairākos desmitos dažādu izmēru sīkāku bluķu (foto apzīmēti ar aplīšiem). Konkrētais asteroīds draudus Zemei neradīja, taču eksperimentu veica, lai pārbaudītu, vai šādā veidā iespējams atvairīt planētai potenciāli bīstamu asteroīdu triecienus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.