Grāmatnīcu tīkls "Globuss" apkopojis pagājušās nedēļas pirktākās grāmatas. Grāmatu tops arī šoreiz visai daudzpusīgs - romāni, dokumentālā literatūra, grāmatas bērniem.

Reklāma

Atskatāmies uz grāmatnīcu "Globuss" un internetveikala www.eglobuss. lv aizvadītās nedēļas pirktāko grāmatu topu. 

"Globusa" desmitnieks: Nedēļas pirktākās grāmatas.

Grāmatu desmitnieks.

Vasara neatstāj grāmatu lasītājus vienaldzīgus. Grāmatnīcu "Globuss" pārdotāko grāmatu sarakstā jau 7. nedēļu Daces Judinas romāns "Es tev piedodu" (izdevniecība "Latvijas Mediji"), taču ir arī jaunpienācēji.

Pirmajā vietā ierindojies Maijas Krekles romāns "Lai nu kurš tas būtu" (izdevniecība "Latvijas Mediji", sērija "Vakara romāns"). 

Maija Krekle, "Lai nu kurš tas būtu".

Gāmata cēli nes sērijas 300. laidiena un Romānu konkursa laureate atzīmi. Jā, sērijā, kas sākās pirms 25 gadiem ar nosaukumu "Lata romāns", jau 300 grāmatu. Ik mēnesi - jauna. Nekur iepriekš nepublicēta - latviešu (kādu laiciņu arī lietuviešu vai igauņu), autora radīta. Manuskripti izgājuši romānu konkursa dzirnavas vai
tapuši īpaši uzrunātiem autoriem.

Maija Krekle pieder pie sērijas autoru zelta fonda – psiholoģiski niansēti, raitā un dzīvesgudrā manierē tapuši romāni. Par tagadni un reizēm pagātni. Ar trāpīgiem akcentiem un spēju lasītāju ievilkt stāstā visu un pavisam. Vēl apskaužamāka ir autores spēja "izkāpt no savām kurpēm", jo šis romāns samulsināja konkursa žūriju un autora vārda atklāšana bija patiess pārsteigums. 

Romāns "Lai nu kurš tas būtu" trāpīgi un aizkustinoši rāda galvenās varones rūpes par sava vienīgā dēla dzīvi. 

Ja tā padomā... noteikti varam draugu un paziņu lokā atrast kādu mammu, kura no visas sirds tic, ka spēs pasargāt savu pieaugušo bērnu no maldīšanās un kļūdām un kā gaismas stars tumsā spēs saskatīt to, ko pats uzraugāmais nav pamanījis. Viņa noteikti zina, kā būtu labāk. Tieši tāda ir Maijas Krekles jaunā romāna varone Elita. Jau no domas vien, ka dēla ģimene irst pa vīlēm, Elitai rodas idejas un plāni, kā visu vērst uz labu. Drusku bērnišķīgi, kaitinoši un jau soli aiz drīkstēšanas robežas, taču viņa ir apņēmīga un rīkojas. Ar ko tas beidzas, katram jālasa pašam, bet pārsteigumi lasītājam ir
garantēti.

Saraksta otrajā vietā ierindojusies lasītājiem jau pazīstamās autores Frīdas Makfadenas grāmata "Mājkalpotājas noslēpums" (izdevniecība "Latvijas Mediji", tulkotāja Lilija Berzinska).

Frīdas Makfadenas psiholoģiskais trilleris “Mājkalpotājas noslēpums”.

Autores iepriekšējais romāns "Mājkalpotāja" savaldzināja lasītājus ar neparasto sižeta "kūleni" - atsauksmes par šo grāmatu liecina, ka arī šoreiz lasītāji nav vīlušies.

Savu ceļu pie lasītājiem un pārdotāko grāmatu sarakstā uzsākusi arī vācu autores Romijas Felkas grāmata "Nolemtie" (izdevniecība "Latvijas Mediji", tulkotāja Ineta Balode). Pludmalē nejauši tiek atrasts cilvēka galvaskauss un pēc tam arī pārējais skelets. Izmeklēšana aizved uz astoņdesmito gadu beigām un slēgtā tipa jauniešu sociālās korekcijas iestādi VDR. Zēnu pāraudzināšanai bija mērķi, bet nebija robežu. Tas atstāja nedzēšamas zīmes šo cilvēku likteņos. Frīda Paulsena rūpīgi seko pavedieniem, līdz tie atklāj biedējošu cēloņsakarību virkni. Kādam bija jāiet bojā, kāds izdzīvoja un kādam ļoti gribējās, lai neviens neuzzina par viņa pagātni... līdz ar to - spēle var sākties.

KONTEKSTS

Grāmatnīcas "Globuss" jau 30 gadus pazīstamas kā ārzemju grāmatu un kancelejas preču tirdzniecības tīkls ar 12 grāmatnīcām Latvijā un internetveikalu www.eglobuss.lv ar pasūtījumu piegādi visā pasaulē. Jau vairāk nekā 10 gadus "Globuss" ir populārā vācu rakstāmpiederumu ražotāja "STABILO'' oficiālais izplatītājs Latvijā, piedāvājot kvalitatīvu un oriģinālu sortimentu. "Globuss" ir ideāla pieturvieta grāmatu pasaulē tiem, kuri vēlas iepazīties ar mūsu profesionālo, pieredzējušo speciālistu izvēlētu – ārzemju un Latvijas izdevēju labāko un populārāko izdevumu klāstu. Aicinām ienākt pie mums, kad padomā konkrēts pirkums, un arī tad, kad ir pienācis brīdis apstāties skrējienā un izbaudīt mirkli sirsnīgā atmosfērā starp grāmatām.

Jaunākās grāmatas un kancelejas preces meklē šeit.