Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde vakar pēc ļoti ilgas sēdes, kas beidzās jau krietni pēc oficiālā darba laika beigām, lēma, ka Latvijas valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs neturpinās pildīt savus pienākumus.

Līgums Kazakevičam bija arī uz nākamo gadu, bet nu tas pārtraukts. Lēmums pieņemts ar LFF valdes balsu vairākumu. LFF prezidentam Vadimam Ļašenko uzdots līdz gada beigām atrast jaunu kandidātu uz vakanto amatu.

Valde ceturtdien uzklausīja Kazakeviča ziņojumu par aizvadīto sezonu, kurā valstsvienība desmit spēlēs izcīnīja tikai vienu uzvaru, bet deviņos mačos zaudēja. Šāds izlases sniegums raisīja lielu neapmierinātību daļā futbola sabiedrības, arī izlases aktīvāko līdzjutēju daļā. Pēc vienas no spēlēm līdzjutēji skandēja "Daini out!" jeb "Daini prom!". Pats treneris uz kritiku atbildēja diezgan augstprātīgi, tāpat viņu publiski aizstāvēja arī spēlētāji. 

Vēl pirms dažām dienām Kazakevičs apgalvoja, ka ir gatavs turpināt darbu, tomēr tādas iespējas viņam vairs nebūs.

Kazakevičs pie izlases stūres stājās 2020. gada februārī. Pērn viņa vadībā Latvijas izlase bija otrā Nāciju līgas D grupā, tāpēc nākamgad spēlēs līmeni augstāk. Kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas Latvijas futbola izlasei bijuši deviņi treneri – Jānis Gilis, Revazs Dzodzuašvili, Gerijs Džonsons, Aleksandrs Starkovs, Jurijs Andrejevs, Marians Pahars, Miksu Pātelainens, Slaviša Stojanovičs un Kazakevičs. Starkovs pie izlases stūres bija pat trīs reizes, un viņa vadībā izlase sasniegusi savu lielāko panākumu, spēlējot 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.