Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā itāļu rakstnieka Džākomo Macariola patiesos notikumos balstīto romānu pusaudžiem "Mans brālis ķer dinozaurus", kas pārsteidz, aizkustina, like smieties un jau ir iekarojis miljoniem lasītāju sirdis.

Debijas romānā Džākomo attēlo dzīvi ģimenē, kurā vienam no bērniem ir Dauna sindroms, iedvesmojoties no patiesiem notikumiem un attiecībām ar savu brāli. 

"Džākomo Macariols ar vieglu sarkasmu un pārsteidzošu atklātību ļauj ikkatram no mums ieskatīties aiz noslēpumainā plīvura, ko sauc par dzīvi ar atšķirīgu brāli. Ar apbrīnojami trāpīgu patiesumu Džākomo parāda Macariolu ģimenes sapņus, kam pavisam negaidīti nākas ieņemt citu gultni. Taču tie nenoplok, neiegrimst dubļos un neizzūd! Gluži otrādi – ikviens, kurš sastopas ar Džovanni, ierauga pasauli citām acīm, daudz biežāk ļaujas scenārija maiņām un mācās tikpat stūrgalvīgi turēties pie brīvības, kā to dara viņš – supervaronis Džovanni!" biedrības "Dauna sindroms Latvija" valdes locekle, Velga Polinska.

No itāļu valodas tulkojusi Dace Meiere.

Anotācija: Tev ir pieci gadi, divas māsas, un tu ļoti vēlētos, kaut būtu arī mazāks brālītis, ar kuru kopā spēlēt futbolu. Kādu vakaru vecāki paziņo, ka tev būs brālis un ka viņš būs īpašs. Tu esi laimīgs – "īpašs" tev nozīmē "supervaronis". Tu pat izvēlies viņa vārdu: Džovanni. Kad Džovanni piedzimst, tu pamazām saproti, ka, jā, viņš atšķiras no citiem, bet viņam nav superspēju.

Tad tu uzzini frāzi "Dauna sindroms", un sākotnējais prieks pārvēršas nepatikā, pat kaunā. Tikai vēlāk sapratīsi, ka sākotnējā doma nemaz nebija tik nepareiza. Ļauj Džovanni dzīvespriekam pārņemt tevi savā varā un secināt, ka, iespējams, viņš patiešām ir supervaronis. Un katrā gadījumā – tavs labākais draugs. 

Džākomo Macariola (Giacomo Mazzariol) grāmatas jauniešiem "Mans brālis ķer dinozaurus".

Par autoru

Džākomo Macariols(Giacomo Mazzariol) ir enerģisks jaunais rakstnieks, scenārists un blogeris. Dzimis 1997. gadā Veneto reģionā Itālijā, kur joprojām dzīvo kopā ar savu ģimeni. Debijas romānā “Mans brālis ķer dinozaurus” Džākomo attēlo dzīvi ģimenē, kurā vienam no bērniem ir Dauna sindroms, iedvesmojoties no patiesiem notikumiem un attiecībām ar savu brāli. Viņš pats arī piedalījās augsti novērtētās, grāmatas sižetā balstītās filmas Mio fratello rincorre i dinosauri (2019) izveidē. Filma 2020. gadā ieguva Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijas galveno balvu. Džākomo Macariols ir arī vairāku Itālijas Netflix seriālu autors, dažādu literāro festivālu dalībnieks.

Dace Meiere tulko no itāļu, lietuviešu, spāņu un katalāņu valodas. Viņas paspārnē ir jau vairāk nekā 150 grāmatu tulkojumi, tostarp Umberto Eko, Sandro Veronēzi, Alesandro Bariko, Žaumes Kabrē, Kristinas Sabaļauskaites un citu autoru darbi. Par tulkojumiem un nopelniem starpkultūru sakaru veicināšanā saņēmusi Itālijas Kultūras ministrijas Nacionālo prēmiju tulkošanā un vairākas Itālijas Ārlietu ministrijas prēmijas, balvu “Sudraba tintnīca” (2012), Latvijas Literatūras gada balvu (2015 un 2023), Jāņa Baltvilka balvu (2019, 2020 un 2023), Baltu balvu (2022) un daudzus citus apbalvojumus un nominācijas.

 

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit