Prieks par jauniegūtu mājas mīluli – bet vienlaikus sods un skaidrošanās ar Pārtikas un veterināro dienestu. Šādā situācijā nonākusi kāda “360TV ZIŅneši” skatītāja, kas no Baltkrievijas patversmes adoptējusi suni. Skaidrošanās notiekot jau kopš decembra, tiek tērēts laiks un resursi, bet strīdam galu vēl neredz.

Reklāma

Garda esot bijis klaiņojošs ielas suns Baltkrievijā, tur viņu atraduši vietējie dzīvnieku tiesību aizstāvji un ar sludinājumu palīdzību sociālajos tīklos meklējuši jaunu saimnieku – Gardu adoptēja Indra Latvijā. Šādi varot darīt jebkurš, esot vien jāsamaksā par pārvešanas izdevumiem no Baltkrievijas. Uz sludinājumu par jaunām mājām vēl diviem citiem pamestiem suņiem bija atsaukusies arī kāda sieviete no Aizkraukles, kā arī sieviete no Lietuvas. Indra saziņā ar baltkrievu pusi par visu vienojusies un visi trīs suņi sākuši ceļu uz Latviju. Viss bijis kārtībā - līdz brīdim, kad no Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pienācis paziņojums par sodu.

Dažādu apsvērumu dēļ, Indra pati atteicās runāt kameras priekšā, tāpēc par lietas attīstību ZIŅnešiem stāsta Indras juriste un kinoloģe vienā personā – Aina Korņejeva. Viņa stāsta – PVD uzmanību vispirms piesaistījis fakts, ka vienam no suņiem uz robežas veiktais tests par trakumsērgas antivielām uzrādījis ne pārāk labus rezultātus. Dienests sācis pētīt dokumentus, visbeidzot sods uzlikts par to, ka Indra, ievedot Latvijā trīs suņus, divus no tiem neesot reģistrējusi Lauksaimniecības datu centrā.

Taču Indra ir tikai Gardas saimniece, pārējiem diviem suņiem ir citi īpašnieki – viens uzreiz nogādāts Aizkrauklē, otrs aizceļojis tālāk uz Lietuvu. Tādēļ arī Indra reģistrējusi tikai vienu suni. Indras pārstāve skaidro – šādas situācijas esot bijušas arī citiem, taču sods esot uzlikts tikai Indrai.

PVD ievešanas dokumentu, uz kura balstoties uzlikts sods, ir saņēmis no robežkontroles, taču te sākas tā interesantākā daļa, jo Indras pārstāve uzsver, ka dokumentā Indras paraksts esot viltots. Sākts kriminālprocess, kur tiks veikta paraksta ekspertīze. PVD norāda – ja tiks secināts, ka paraksts patiešām nav Indras, tad sods tikšot atcelts.

Tikmēr PVD uzsver – galvenais dienesta mērķis ir nepieļaut nelegālu suņu un kaķu pavairošanu un ievešanu no Krievijas un Baltkrievijas, kā arī nepieļaut trakumsērgas ievazāšanu ar šiem dzīvniekiem. Turklāt jau no septembra prasības būs vēl stingrākas. Tas ir tieši tāpēc, ka līdz šim dažās pārbaudēs konstatēts, ka dzīvnieki nav bijuši vakcinēti, ir ar neatbilstošu vakcināciju vai – nepatiesu vakcinācijas dokumentāciju.

Plašāk skaties video:

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.