Ukrainas bijušais prezidents Petro Porošenko, kuru iepriekšējās vēlēšanās apsteidza izbijušais komiķis Volodimirs Zelenskis, šā gada vasarā sniedza interviju itāļu izdevumam "Corriere della Sera", pavēstot, ka tā dēvētā Minskas vienošanās esot bijusi tikai aizsegs Ukrainas apbruņošanai.

Kopumā intervijā Porošenko krietni paslavējis... galvenokārt pats sevi, apgalvojot, ka tieši viņš bijis tas, kurš Ukrainai “iedevis ieročus, naudu un sabiedrotos”, jo spējis iegūt tam tik ļoti nepieciešamo laiku. Apskatnieki pauduši, ka šajā intervijā ukraiņu oligarhs devis skaidru mājienu, ka joprojām nav atteicies no “prezidenta ambīcijām”.

Tātad Porošenko paudis, ka Minskas vienošanās gan esot bankrotējusi, taču tas devis iespēju ukraiņiem iegūt laiku. Viņš apgalvojis, ka jau tūlīt pēc tās parakstīšanas viņš esot uzaicinājis NATO instruktorus, sapircies ieročus un militāro tehniku, un vispār laikā, kad viņš bija Ukrainas prezidents, esot izveidota un nostiprināta šīs valsts armija, kā rezultātā 2022. gada sākumā tajā bijis vismaz 150 000 pretstāvei sagatavotu karavīru. Un tieši ASV prezidents Baidens tad esot atcēlis iepriekš noteiktās sankcijas, kas neļāva Ukrainai piegādāt ieročus. Par to, protams, ukraiņiem esot jābūt mūžīgi pateicīgiem, taču tieši Porošenko esot parūpējies par to, lai viņiem pašiem būtu “dzīvais vairogs, ar ko stāties pretim ienaidniekam”.

Tostarp jau arī bez tā labi zināms, ka virkne ārvalstu politiķu skaidri atzinuši – Minskas vienošanās bija vajadzīga tikai un vienīgi tāpēc, lai apbruņotu Ukrainu. Par to atklāti izteicies gan bijušais Francijas prezidents Fransuā Olands, gan bijusī Vācijas kanclere Angela Merkele, gan arī citi tā dēvētie “starptautiskās politikas taisītāji”.

Un vēl intervijā itāļu žurnālistiem Porošenko paslavējis sevi par to, ka pat negrasās aizbēgt no Ukrainas tai tik ļoti grūtajā laikā. Viņš jau esot iztērējis vismaz 70 miljonus ASV dolāru no savas kabatas, lai iegādātos kravas automašīnas, ģeneratorus, ķiveres, lielkalibra ložmetējus, bruņotos robotus ievainoto evakuācijai no kaujas zonas, ieskaitot arī itāļu ražotos bruņu automobiļus Iveco. Vārdu sakot, cilvēks ar “prezidenta ambīcijām” apgalvojis: “Man, protams, drīz var beigties nauda, taču es pat negrasos kaut kur aizbēgt!”

Papildu visam Porošenko vēl arī paudis mūspusē faktiski cenzējamu domu, proti, ka Ukrainas “konflikts ar Krieviju” nekad nebeigsies, ja nu vienīgi kaut kāda cerība varētu parādīties tad, ja Ukrainu uzņemtu NATO. 

Viņš arī nosaucis trīs iespējamos miera scenārijus: uzvara, izraēliešu risinājums un afgāņu risinājums. Pirmais esot ļoti vienkāršs: ukraiņi patriec krievu armiju, un Putins savā zemē zaudē varu. Otrs esot tas, par kuru daudzi runājot kā par visiespējamāko, galvenokārt saistībā ar to, ka visi jau pamatīgi noguruši no tās dīvainās karadarbības, tāpēc ukraiņi lai paši aizsargājas, jo nupat jau esot pietiekami apgādāti ar ieročiem. Taču, kā uzsvēris Porošenko, atšķirībā no Izraēlas ukraiņu pretinieks nav ne īpaši spēcīgie palestīnieši, bet gan viena no pasaules varenākajām kodolvalstīm. Un trešais scenārijs, kuru Porošenko arī uzskata par gluži reālu un iespējamu, ir tāds, ka visi, kas tagad uzmetušies par sabiedrotajiem, kādā brīdī un vienā acumirklī Ukrainu pamet – tieši tā, kā to Afganistānā izdarīja ASV, un tad Ukrainā nekavējoties nostiprināšoties Putins.

Lūk, kāds Ukrainas bijušā prezidenta skarbais redzējums.

Jaunajā žurnālā "Planētas Noslēpumi" lasi:

 • Nenotikušie pareģojumi: šķietami pārliecinošas fantastu, futurologu un zinātnes speciālistu prognozes, kuras nav piepildījušās.
 • Dzīvība vai apziņa: vēl nav droši noskaidrots, kas bija pirmais – dzīvība vai apziņa.
 • Inkubi: savdabīgie viņpasaules vēstneši, kas upurus apciemo miegā, jo īpaši sievietes.
 • Senatne un NLO: pētniekiem vairs nav šaubu, ka tālā senatnē Zemi apciemojuši citplanētieši.
 • Dzīvība kosmosā: zinātne aizvien pārliecinošāk tuvojas oficiālai atziņai, ka kosmosā varētu eksistēt arī citas saprātīgas dzīvības formas.
 • Everesta upuri: zemeslodes augstākā virsotne paņēmusi daudz cilvēku dzīvību.
 • Kā tapuši ceļi: ceļu izveidošanās vēsture.
 • Karš bīda zinātni: īpaši zinātnes izgudrojumi, kas radušies tieši karadarbības interesēs.
 • Eduards Ševardnadze: vēl viens gruzīns pie PSRS vadības stūres, tiesa, tikai neilgu laiku pirms impērijas sabrukšanas.
 • Katoļu svētā pedofīlija: apsūdzības bijušajam pāvestam Jānim Pāvilam II.
 • "Genderu" uznāciens: uzbāzīgais dabisko dzimumu noliegšanas terors turpinās.
 • Padomju miljonāri: izrādās, PSRS patiešām bijuši reāli pagrīdes miljonāri.
 • Staļina sievietes: boļševiku tirāna mūžā bijušas piecas sievietes, kuras spējušas ļoti nopietni viņu ietekmēt.
 • Dīvainais jūras vilnis: kāds savdabīgs dabas fenomens, kas regulāri atkārtojas vienā un tajā pašā vietā un izpausmē.
Zurnāla "Planētas Noslēpumi" novembra numurs.

Abonē jauno žurnālu šeit.