Vairāk nekā trīs un četras tūkstošgades senas ēģiptiešu mūmijas ģenētiskā aspektā ilgu laiku bija absolūts noslēpums, jo to genoma atšifrēšana ne tikai būtu ļoti interesanta zinātniski, bet arī dotu iespēju noteikt, no kurienes savulaik ieradušies cilvēki, kuri kļuva par Senās Ēģiptes iedzīvotājiem, tādējādi maksimāli izgaismojot cilvēces attīstības vēsturi.

Reklāma

Vācu pētnieki no Maksa Planka biedrības un Tībingenes universitātes esot iespējuši atšifrēt seno ēģiptiešu mūmiju genomu. Pārsteidzošākais esot izrādījies tas, ka Āfrikas pamatiedzīvotājiem nav itin nekādas saistības ar faraoniem. Genoma pētījumi apliecinājuši, ka mūsdienu ēģiptiešu tālīnie priekšteči tur ieradušies no Āzijas, konkrēti – no tās teritorijas, kur patlaban izvietojusies Abhāzija, Gruzija, Libāna un arī tjurki no Dienvideiropas.

Var piebilst, ka šveiciešu pētnieki lielā mērā apstiprināja vācu kolēģu secinājumus. Tutanhamona mūmijas DNS analīzē noskaidrots, ka šis Senās Ēģiptes valdnieks vispār bijis “tīrs” eiropietis, proti, viņa DNS atbilst mūsdienu spāņiem, frančiem vai angļiem, bet katrā ziņā ne afrikāņiem, kam raksturīga pilnībā cita ģenētiskā struktūra.

Līdz ar to var secināt, ka Senā Ēģipte faktiski bijusi Eiropas migrantu valstība, un afrikāņiem ar šo sava laika augstu attīstīto kultūru nav nekādas saistības.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.