Latvijas Kara muzejs vakar saņēma ārkārtīgi vērtīgu dāvinājumu – zemūdenes "Ronis" komandiera Hugo Legzdiņa personīgās lietas – kopskaitā 141 vēstures liecību.

Muzeja Izglītojošā darba nodaļas vadītājs Mārtiņš Mitenbergs informē – kā īpaši vērtīgas muzejam dāvātās lietas jāmin Latvijas, Francijas un Zviedrijas augstākos valsts apbalvojumus, kā arī citas personīgās mantas – Jūras kara flotes virsnieka formas tērpa žaketi, dokumentus, fotogrāfiju kolekciju un citas unikālas liecības par pazīstamā Latvijas Kara flotes komandkapteiņa dienesta gaitām.

Latvijas Kara muzejs izsaka pateicību komandkapteiņa Hugo Legzdiņa dēlam Kārlim Legzdiņam par šo nenovērtējamo dāvinājumu.

Hugo Legzdiņš.

Hugo Legzdiņš (1903–2004) bija Latvijas Kara flotes komandkapteinis un zemūdenes "Ronis" komandieris. Uz zemūdenes "Ronis" Legzdiņš dienēja no 1926. līdz 1940. gadam, no telegrāfista kļūstot par "torpēdvirsnieku" un visbeidzot – par zemūdenes komandieri. Jaunā jūras virsnieka karjeru pārtrauca Latvijas valsts okupācija un Kara flotes likvidācija. Padomju okupācijas gados Legzdiņš strādāja par navigācijas, jūras astronomijas un starptautisko kuģošanas noteikumu pasniedzēju Mangaļu jūrskolā. Legzdiņš pieredzēja ne vien Latvijas Kara flotes dibināšanu 1919. gadā un tās bojāeju 1940. gada vasarā, bet arī Latvijas Jūras spēku atjaunošanu 1991. gadā. Hugo Legzdiņš apbalvots ar 4. un 5. šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, 2. šķiras Zviedrijas Zobena ordeni un Francijas Goda leģiona ordeni. Hugo Legzdiņš aizgāja mūžībā 2004. gadā 101 gada vecumā.

Zemūdenes "Ronis" apkalpe.