ANO speciālo ziņojumu nolasītāja Tlalenga Mofokenga nākusi klajā ar vēstījumu par to, ka apsveic Eiropas Cilvēktiesību tiesas lēmumu par apelācijas izskatīšanu saistībā ar Francijā pieņemto likumu, kas vērsts pret prostitūciju.

Proti, 2016. gadā franču likumdevēji atbalstīja tiesību normu, kas paredz sodu seksa pakalpojumu ņēmējiem. Un jau nākamajā mirklī priekameitas un tiesībsargi nāca klajā ar paziņojumu, ka šāds likums acumirklī vienkārši piespiež attiecīgajā sfērā nodarbinātos noiet pagrīdē un vienlaikus būtiski apdraud viņu labklājību. Tagad viņiem pievienojusies arī ANO.

Tlalenga Mofokenga tātad paudusi, ka seksa industrijā iesaistīto personu, tostarp arī klientu kriminālvajāšana absolūti negatīvi ietekmē seksa pakalpojuma sniedzēju veselību un viņu iespējas piekļūt visiem medicīnas pakalpojumiem, rada kaitējumu viņu fiziskajai un psiholoģiskajai veselībai, ieskaitot seksuālo un reproduktīvo. Mofokenga no ANO tribīnes arī aicinājusi atteikties no negatīvajiem stereotipiem, kādus nereti vēl joprojām mēdz lietot saistībā ar seksa industrijā nodarbinātajiem cilvēkiem. Viņa atgādinājusi, ka 

prostitūcija nav nekāda cilvēku tirdzniecība, bet gan darbs, un tajā nodarbinātiem cilvēkiem ir tiesības uz drošiem darba apstākļiem un aizsardzību pret diskrimināciju...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.