Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā zviedru rakstnieces un žurnālistes Ingrīdas Karlbergas sarakstīto Alfrēda Nobela biogrāfiju "Nobels". No zviedru valodas tulkojuši Aija Dvinska, Pēteris Jankavs, Linda Kusiņa-Šulce, Vizma Zaķe. Induļa Martinsona vāka un iekšlapu mākslinieciskais noformējums.

Izgudrotājs, ķīmiķis Alfrēds Nobels kļuva bagāts, pateicoties dinamīta izgudrošanai, tomēr slepenībā rakstīja dzeju un sapņoja par mieru uz zemes. Zviedru žurnāliste Ingrīda Karlberga atklāj pārsteidzošu un pat mazliet neticamu stāstu par cilvēku, kurš radījis pasaulē pazīstamāko un iekārotāko apbalvojumu.

Autore grāmatā detalizēti seko Alfrēda Nobela un viņa ģimenes dzīvesstāstam, ne tikai ļaujot lasītājam sajust dižgara laikmetu un tā atmosfēru, bet arī nevairoties no līdz šim pieklusinātām tēmām viņa biogrāfijā: ilgtermiņa romantiskā sakara ar austrieti Sofiju Hesu un nesaskaņām ģimenē, kas sekoja pēc Nobela testamenta nolasīšanas.

No trūcīgās bērnības Stokholmā cauri ģimenes traģēdijām, romantiskām sakāvēm, panākumiem un nodevībām līdz pat Nobela nāvei Sanremo autore izgaismo notikumiem bagātās un dramatiskās dzīves zinātnisko, literāro un politisko kontekstu, saistot to ar kategorijām, kuras viņš izvēlējies iedibinātajam apbalvojumam.

"Fantastiska grāmata par salīdzinoši maz zināmo, ideālistu Alfrēdu Nobelu. Skaista biogrāfija un vīrieša portrets aiz balvas. Grāmata par cilvēku, kurš nopelnot naudu kļuva par spēcīgu nākotnes attīstības dzinuli. Ārkārtīgi rūpīgi izpētīta biogrāfija," vēsta atsauksme no Goodreads.

Ingrīdas Karlbergas sarakstītā Alfrēda Nobela biogrāfija “Nobels”.

Žurnāliste un rakstniece, Upsalas universitātes Goda doktore Ingrīda Karlberga (1961) jau vairākus gadu desmitus darbojas pētnieciskajā žurnālistikā, par saviem darbiem saņemot prestižus apbalvojumus. Alfrēda Nobela biogrāfija 2019. gadā nominēta Zviedrijas Izdevēju asociācijas Augusta balvai, bet 2020. gadā autore saņēma Zviedrijas Karaliskās zinātņu akadēmijas apbalvojumu par kvalitatīvo pētnieciskas žurnālistikas darbu šajā grāmatā. Tāpat autore saņēmusi Zviedrijas Karaļa medaļu un kopš 2020. gada ir Zviedrijas akadēmijas locekle.

Grāmatas tulkojums tapis ar Zviedrijas Mākslas padomes (Kulturrådet) finanansiālu atbalstu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.